Home › Nieuws › Jeugd › Jeugdbeleidsplan goedgekeurd door de minister
Jeugdbeleidsplan goedgekeurd door de minister
Minister Smet heeft het Arendonks jeugdbeleidsplan voor de periode 2011-2013 goedgekeurd. Gelukkig maar, want gedurende een klein jaar heeft een stuurgroep er veel tijd en energie in gestoken met als doel een plan te kunnen indienen dat voldoet aan alle regels. Inhoudelijk werd bewust gekozen voor een plan met voldoende uitdaging, maar vooral ook voldoende realisme en zekerheden wat de haalbaarheid van de uitvoering betreft.
In het JBP staat beschreven wat de gemeente in de periode 2011-2013 gaat doen voor de jeugd en hoe ze het jeugdwerk gaat ondersteunen.
Bij de opmaak werd zoals gezegd een ruime stuurgroep betrokken met behalve de schepen van jeugd en de jeugdconsulent, ook de huidige en de vorige voorzitter van de jeugdraad, alsook afgevaardigden van het jeugdhuis en de jeugdverenigingen. Verder werden deskundigen bij de opmaak van het plan betrokken, zo zat de brandweercommandant mee rond de vergadertafel als het ging over brandveiligheid van jeugdlokalen. De stuurgroep verzamelde tal van gegevens, meningen, behoeftes, suggesties en kritieken, voornamelijk via het lokale jeugdwerk en een enquête op de website van de gemeente. Ook het vorige JBP werd grondig geëvalueerd.
Er is dus heel wat tijd en energie in het JBP gekropen, maar het levert ook iets op. Het gemeentebestuur kan van de Vlaamse regering een jaarlijkse subsidie verwachten, op voorwaarde dat het plan wordt goedgekeurd en correct wordt uitgevoerd. Er zijn ook acties uitgewerkt rond de prioriteiten brandveiligheid en jeugdcultuur, wat bijkomende subsidies oplevert. Alle subsidies worden uiteraard besteed aan jeugd(werk), de extra subsidies voor de prioriteiten zullen uitsluitend worden ingezet voor acties die onder de noemer brandveiligheid en jeugdcultuur vallen.
Hieronder kan je het nieuwe jeugdbeleidsplan raadplegen.
Pascal Thijs 
Bart Vosters