Home Nieuws Veiligheid en Noodplanning

Nieuws: Veiligheid en Noodplanning

Brandgevaar: Risicofase groen

Brandgevaar: Risicofase groen

De overheid heeft dinsdagmorgen 22 mei 2018 de risicofase van code oranje verlaagd naar de laagste fase: code groen. Er zijn geen bijzonder risico’s meer op brand in bos- en natuurgebieden. Als er een brand uitbreekt, rukt de brandweer uit op normale sterkte.

Lees meer

Veiligheidsmonitor

De Veiligheidsmonitor is een grootschalige bevraging in heel België over de werking van de lokale politie, het (on)veiligheidsgevoel en de ervaringen wanneer men slachtoffer werd van een misdrijf. Ook in onze gemeente kregen verschillende burgers een uitnodiging om deze schriftelijke en/of online enquête in te vullen. Jouw mening over dit onderwerp telt om onze werking in het kader van veiligheid nog te verbeteren!

Lees meer

Jodiumtabletten blijven minstens 10 jaar houdbaar

Jodiumtabletten blijven minstens 10 jaar houdbaar

Sinds begin maart worden er doosjes met stabiel jodium ter beschikking gesteld van de bevolking via alle apothekers in heel België. Voor onze inwoners zijn de gratis jodiumtabletten echter al beschikbaar sinds 2010. Dit omdat de gemeente Arendonk gelegen is in de zone van 20 km rond Mol-Dessel, waar het Studiecentrum voor Kernenergie (SCK-CEN), Belgonucleaire en Belgoprocess zijn gevestigd.

Lees meer

Nieuw noodnummer voor niet-dringende oproepen

Nieuw noodnummer voor niet-dringende oproepen

Je kelder onder water? Trampoline weggevlogen? Bij een storm of onweer bel je vanaf vandaag naar 1722 voor niet-dringende oproepen aan de brandweer 

Weet jij welk nummer je best belt in welke situatie? We zetten alle noodnummers nog eens op een rijtje!

Meer info: https://112.be/nl/niet-dringend

Noodcentrales nu ook bereikbaar via app 112

Noodcentrales nu ook bereikbaar via app 112

Als je in nood bent, kun je nu de app “112 BE” gebruiken om hulp in te roepen van brandweer, ambulance en/of politie in België.

Het gebruik van de app kan belangrijke tijdswinst opleveren bij de behandeling van noodoproepen. Uiteraard kun je de noodcentrales nog altijd via een klassieke telefonische oproep bereiken.

Lees meer

Vogelgriep: versoepeling maatregelen

Vogelgriep: versoepeling maatregelen

Een aantal beschermende maatregelen die de voorbije weken werden ingevoerd in het kader van de vogelgriep werden sinds zondag 2 juli 2017 versoepeld.

Lees meer

Vogelgriep - verbod op pluimvee- en vogelmarkten door nieuwe besmettingen

Vogelgriep - verbod op pluimvee- en vogelmarkten door nieuwe besmettingen

Er zijn opnieuw besmettingen met het vogelgriepvirus vastgesteld in ons land. Omdat het vogelgriepvirus zich vermoedelijk via markten heeft verspreid, worden de verkoop van pluimvee en vogels op de openbare markten en alle verzamelingen met pluimvee voorlopig verboden.

Lees meer

BE-Alert: meteen verwittigd bij een noodsituatie

BE-Alert: meteen verwittigd bij een noodsituatie

Een grote brand, een overstroming of een stroomonderbreking? Bij een noodsituatie in onze gemeente willen we jou graag snel verwittigen. Daarom kan onze gemeente vanaf nu gebruik maken van BE-Alert, een nieuw systeem dat je meteen op de hoogte stelt van een noodsituatie via sms, e-mail of telefoon.

Lees meer

Meldingsformulier wespennesten

Meldingsformulier wespennesten

Wespennesten zijn een jaarlijks terugkerende plaag. Je kan de hulp van de brandweer inroepen om de nesten te komen verwijderen.

Lees meer

Noodoproep via SMS voor doven, slechthorenden en mensen met een spraakstoornis

Noodoproep via SMS voor doven, slechthorenden en mensen met een spraakstoornis

Bellen naar 112 of 101 via een spraakoproep is onmogelijk of toch veel moeilijker als je doof of slechthorend bent of een spraakstoornis hebt. Sinds 15 februari 2015 zijn de noodoproepcentrales nu ook bereikbaar via SMS.

Lees meer